Ако сакате психоделична уметност, треба да го знаете овој уметник

Kyle Simmons 28-08-2023
Kyle Simmons

Делата на Алекс Греј се како воодушевувачка авантура, во која светото и трансценденталното се секогаш присутни. Шест години, тој ги изложува своите слики во капелата на светите огледала во Њујорк, а сега го користи Kickstarter за да ја финансира изградбата на наследник: Entheon .

Проектот на уметникот доби групно финансирање и ветува дека посетата и гледањето на делата ќе направи уште поимпресивно искуство, благодарение на светлата и архитектурата планирани за местото.

Некои ги сметаат сликите на Де Греј блиску до визиите добиени по употребата на психоделични супстанци. Теорија што треба да се потврди во овој нов изложбен центар. Погледнете го видеото за презентација на проектот и некои дела на уметникот:

Исто така види: Перници на НАСА: вистинската приказна зад технологијата која стана референца

Исто така види: 15 скриени агли кои ја откриваат суштината на Рио де Жанеиро

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.