Барби конечно доби девојка и интернетот слави

Kyle Simmons 25-08-2023
Kyle Simmons

Сите веќе забележаа дека односот на Барби со Кен воопшто не оди добро. И, за среќа, таа пластична романса заврши. Сега, најпознатата кукла во светот покажува слики со својата нова девојка на Инстаграм !

Исто така види: Маргарет Мид: антрополог пред своето време и фундаментален за сегашните родови студии

Исто така види: Os Mutantes: 50 години од најголемиот бенд во историјата на бразилскиот рок

Фотографија од Барби до куклата Aimee беше објавена од официјалниот профил на Instagram Barbie Style . Двајцата се појавуваат романтично расположени облечени во маица на која пишува Love Wins („O Amor Vence“). Love Wins го користеа групите за геј бракови во Соединетите Американски Држави и терминот го стекна светот како синоним за борбите на ЛГБТ заедницата.

Погледнете ја оваа објава на Instagram

Објава споделена од Barbie® (@ barbiestyle)

Горд што ја носиме оваа маичка „Love Wins“ со @songofstyle! Дали знаевте дека нејзината уникатна маица има корист од различни каузи и непрофитни цели? Каква инспиративна иницијатива и прекрасни денови поминав со Ејми, таа е кукла “, се вели во описот на фотографијата.

Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од Barbie® (@barbiestyle)

Во ред е што на сметката не се споменува ништо за двајцата кои имаат врска, но многу други фотографии од наводната двојка веќе се објавени на мрежата - и сите знаат што значи тоа.

Погледнете го ова објава на Instagram

Објава споделена од Barbie® (@barbiestyle)

Ажурирање: Миците „Љубовта победува“, користениза куклите на социјалната мрежа, се дел од кампањата создадена од блогерката Ајме Сонг. Педесет проценти од приходите од продажбата на маичките - кои чинат по 68 долари - ќе бидат наменети за помош на Проектот Тревор, иницијатива која се стреми да спречи самоубиство меѓу ЛГБТК младите.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.