„БББ“: Карла Дијаз ја прекина врската со Артур и зборува за почит и наклонетост

Kyle Simmons 28-07-2023
Kyle Simmons

Откако на колена му изјави љубов на Артур, Карла Дијаз ја преиспита врската што ја имаше со инструкторот за кросфит за време на нејзиното учество во „Големиот брат Бразил“.

30-годишната актерка откри дека нема да продолжи со врската која започна во реалното шоу. Говорот на Карла Дијаз дојде за време на сегментот „Diaz de Caixinha“, во кој таа одговара на прашања од обожавателите на Инстаграм.

– „БББ“: Артур е цел на барања за протерување откако обожавателите го осудија присилниот бакнеж на Карла Дијаз

Карла Дијаз клекна за да му изјави љубов на Артур

Исто така види: Кацигата со уши ја носи вашата страст за мачките каде и да одите

„Отсекогаш сум бил многу искрен и искрен со моите чувства. Сè што доживеав таму во куќата беше реално. Меѓутоа, кога заминав, се соочив со сосема поинаква реалност. Дури и затоа што во куќата имаме само делумен поглед на работите. Кога си заминав видов многу работи кои многу ме вознемирија и разочараа“, изјавила актерката за своето сега поранешно момче.

Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од Карла Дијаз (@carladiaz)

Карла тврдеше дека ги гледала сите видеа со држењето на Артур во „BBB“. Момчето беше обвинето за вршење навредлива врска и неколку пати се појавуваше да зборува лошо и да се жали на врската со Дијаз. Сепак, Карла рече дека ги чува добрите спомени од Артур, како што е наклонетоста што и понатаму ја добива од луѓето кои навиваа за двојката, наречена „Картур“.

Карла Дијаз пресече аудвоен во краткото додворување со Артур на BBB

– Карол Конка вели дека има „многу да научи“ од Лукас, кој бара прифаќање: „Не сакам да мразам“

Карла Дијаз истакна дека сака да го задржи пријателството со Камила де Лукас, Жоао, Пока и Жулиет со кои, како што вели, изградила „силни врски“ за време на нејзиното учество во реалното шоу.

Исто така види: Бразилец произведува и продава кадифен Фалкорс, саканото куче змеј од „Бескрајна приказна“

„Тоа е она што го сакам за мојот живот: оваа наклонетост, грижа, почит, љубов, реципроцитет. И секогаш добивам пораки дека се со мене без разлика на се. Те сакам засекогаш во мојот живот“, заврши актерката позната по сапунските опери како „Laços de Família“ и „O Clone“.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.