Брадата од опашката од мајмун е тренд кој не требаше да постои во 2021 година

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Мажите ја сечат брадата за да го имитираат обликот на опашката од мајмун (или „брада од опашка од мајмун“ , како што трендот станува познат). Виновникот… Мислам, инспирација за овој необичен изглед е Мајк Фирс, играч на МЛБ, главната бејзбол лига во САД.

Исто така види: Манекенката ја продава невиноста за 10 милиони R$ и вели дека ставот е „женска еманципација“

Помина некое време откако се појави со 'cut '. Тоа беше на натпревар во септември 2019 година. Во тоа време, тој даде интервју за Дејли Стар, со чисто лице, велејќи дека сето тоа е дел од предизвик.

„Моите соиграчи ме предизвикаа да го направам ова. Не мислеа дека ќе излезам на теренот и ќе ја фрлам (топката) со него. Не ми пречеше“ , рече тој во септември.

– Дали треба да се бричите за да се заштитите од коронавирусот? Го имаме одговорот

– Жилет покажува трансродови тинејџери како се бричат ​​по прв пат со поддршка од таткото

брадата од опашката на мајмунот започнува со бакенбарг, а потоа се криви под брадата и околу усната. Трендот на влакна на лицето е завршен со густи мустаќи .

Фирс не го задржа стилот долго. Сепак, оттогаш остана во меморијата на корисниците на социјалните мрежи и штотуку беше копирана. Модата беше поттикната од карантинот „Ковид-19“.

Исто така види: Двајца Бразилци влегуваат во листата на 20 најдобри гитаристи на деценијата на списанието „Guitar World“

– Џејсон Момоа ја избричи брадата за рекламирање, а фановите се со скршено срце

Погледнете го резултатот на лицата на другите мажи кои не само што ималехраброст да се обложи на изгледот, како што објавија и на социјалните мрежи:

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.