Една недела по несреќата, умира Каио Жункеира, внук на „Тропа де елита“.

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Една недела по сериозната несреќа во Атеро до Фламенго, беше потврдена смртта на актерот Каио Жункеира .

42-годишниот маж бил хоспитализиран во болницата Мигел Куто, но не се спротивставил на повредите и имал кардиореспираторен застој во 5:15 часот во средата (23). Смртта ја потврди и секретарот за здравство на Рио де Жанеиро.

Кариоката возел низ Атеро до Фламенго, во јужната зона на Рио, кога изгубил контрола над автомобилот и удрил во дрво. Возилото на Кајо се преврте. Актерот имаше две откриени скршеници и ќе биде опериран, но лекарите решија да почекаат.

Славата дојде со ликот во „Тропа де елита“

Смртта се случува по подобрувањето на здравјето на Јункеира регистрирано во понеделникот (21). Состојбата на актерот се стабилизира, но лекарскиот тим се уште се мачеше да ја контролира високата температура пред да му изврши операција на раката.

Исто така види: Alexa: што е тоа, колку чини и зошто да им дадете на вашите стари

Каио Јункеира ја започна својата кариера во уметноста како дете. Уште на 9-годишна возраст, тој дебитираше во серијата „ Size Family“, прикажана помеѓу 1985 и 1986 година, на изумрената Реде Манчета. Имаше повеќе од 20 телевизиски продукции.

Актерот навистина се истакна во филмовите. Кајо учествуваше во 10 кратки филмови и најмалку 15 играни филмови . Врвот на неговата кариера дојде со ликот Нето, од Elite Squad“ . Во филмот во режија на Хозе Падила, Џункеира играше новоформиран офицер од Воената полиција на Рио де Жанеиро. ' 06' се бореше против корупцијата во корпорацијата. Тој повторно се обединил со Падила години подоцна во „O Mecanismo“ , прикажан на Нетфликс.

Исто така види: „Трисал“: Бразилците раскажуваат на социјалните мрежи како е да се живее тринасочна свадба

Каио Јункеира исто така работеше заедно со режисерот Валтер Салес. Актерот беше дел од актерската екипа на „Abril Despedaçado“ и „Central do Brasil“. Во 1996 година, тој ја доби наградата за актерско откритие на Фестивалот Грамадо за неговата изведба во филмот „Буена Сорте“, на Тања Ламарка.

Кајо е син на актерот Фабио Жункеира, кој почина во 2008 година, и брат на Јонас Торес.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.