Ешли Греам позира гола пред објективот на Марио Соренти и покажува самодоверба

Kyle Simmons 27-07-2023
Kyle Simmons

Ешли Греам го нема стандардот за убавина на модели како Жизел Бундхен, Алесандра Амбросио и многу други кои се успешни во модата. И во свет во кој жените се условени да веруваат дека треба да бидат слаби по секоја цена, Ешли, убавата, полничка, самоуверена 29-годишна манекенка, е знак дека сè не е изгубено .

Горда на своето тело, таа позираше гола пред објективот на познатиот фотограф Mario Sorrenti за најновото издание на V Magazine . Резултатот не можеше да биде повеличествен.

Во истото издание таа дури зборуваше за нејзините наводни несовршености.

Се сеќавам дека ги имав првите знаци на целулит на училиште и моите Мајка рече: „Зарем не е одвратно? Толку е грдо“. Таа ги спушти панталоните и рече: „Гледај, и јас ги имам“. И тоа беше како олеснување“ , изјави манекенката. Таа, исто така, рече дека нејзината мајка секогаш ѝ велела да не се срами од своето тело и да се гордее со она што е внатре и надвор.

Таа ќе ме погледнеше, не кажувајќи дали моето тело беше убава или грда. Тоа само ме натера да разберам дека не е важно “, рече таа.

Па, некако, Ешли успеа многу добро да се справи со својата самоуверена перцепција на телото, толку многу што денес е една од најуспешните дебели модели на светот .

Исто така види: Погледнете го спектаклот на најголемата фонтана за вода во светот поставена на мост

Подолу погледнете ги фотографиите од пробата со МариоСоренти:

>>

* Слики: V Magazine / Марио Соренти

Исто така види: 9 хорор филмови со морничави женски негативци

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.