Фото серијата ги прикажува најексцентричните бради што некогаш сте ги виделе

Kyle Simmons 30-06-2023
Kyle Simmons

Таа брада е во мода сите ја знаат. Она што можеби не го знаете е дека во Соединетите Држави има годишен шампионат за брада и мустаќи - тоа е Националното првенство за брада и мустаќи .

Овогодинешното издание се одржа во Њу Орлеанс, а фотографот Грег Андерсон беше таму и ги сними овие иконски слики. Во најголемото расположение за водење љубов, не се бричи, погледнете неколку фотографии од најдобрите бради и мустаќи видени таму:

Исто така види: Првите и убави фотографии на Блес со нејзините родители Џована Јубанк и Бруно Гаљасо

Исто така види: 20 уметнички интервенции кои поминале низ светот и вредат да се разгледаат

>

За да видите повеќе слики, посетете ја фан-страницата на фотографот на Фејсбук и неговата веб-страница.

сите фотографии користени со дозвола од Грег Андерсон

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.