GOT Fans креираат HD Вестерос карта што изгледа како Google Maps

Kyle Simmons 10-08-2023
Kyle Simmons

Се поблиску и поблиску до крајот на Game of Thrones, што значи дека, покрај носталгијата што ни ги зафати срцата, обожавателите ширум светот наоѓаат начин да му оддадат почит на големата хит серија . Бразилскиот уметник Хулио Ласерда е еден од нив и создаде фантастична мапа на Вестерос во висока дефиниција, која е толку совршена што нè мами и се преправа дека е Google Maps.

Исто така види: Удирањето деца е кривично дело во Велс; Што вели законот за Бразил?

Илустраторот прави неверојатни цртежи на животни за книги, списанија и музеи, што не го спречува да ја сака поп културата и да се потопи во овој универзум. Обожавател на серијата, освен што ја следи сагата на телевизија, тој веќе ги прочитал сите книги. Со наближувањето на крајот на серијата, тој реши да ја обедини својата љубов кон уметноста, со восхитот кон Game of Thrones, создавајќи ја оваа неверојатна мапа: “ Со 8-та сезона, се почувствував инспириран да се обидам да ја реплицирам оваа иконична мапа во донекаде реалистично (како да се гледа од вселената), објасни на веб-страницата Bored Panda.

Уметноста требаше два дена да биде подготвена, од процес на кои ги составував неколку различни референци. Текстурите беа направени од некои воздушни фотографии на НАСА, кои подоцна беа трансформирани преку 3D софтвер, кој ја толкуваше мапата и ги реплицираше светлата и сенките. Последниот чекор беше да се додадат сите графики и текст. Беспрекорна работа која е успешна воИнтернет и нè остава со рана носталгија за оваа серија која толку многу ја сакаме.

Исто така види: Дали знаевте дека најголемиот воден тобоган на светот се наоѓа во Рио де Жанеиро?

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.