Ќерката на Дебора Блох ја слави врската со транс актерот што го запознала за време на сериите

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Ќерката на Дебора Блох , Јулија Анквиер, гради кариера како режисер и сценарист за кино . И токму за време на една од овие продукции таа го запознала своето момче, Флоу Кунтуриотис, 25 години.

Флоу е актер и активист за каузата LGBTQIA+ . Кунтуриотис е транс небинарен и работи во областа на театарот, аудиовизуелните, танцовите и визуелните уметности.

– Поранешен жител на Краколандија раскажува како станал првото транс лице назначено на лидерска позиција во Гојанија

Пар славеше љубов на социјалните мрежи со прекрасни објави; тие се запознале за време на продукцијата на програма за стриминг

Двојката завршила средба за време на продукцијата на серијата „Todxs Nós“, која е достапна на HBO Max. Џулија ја потпиша заслугата за пишување сценарија на програмата, додека Флоу глумеше во делото.

– Лин да Квебрада: поранешната затвореност во BBB открива родова транзиција и ја започнува кариерата на диџејот

Првиот пат кога Флоу и Јулија беа видени јавно беше во кутијата на карневалот во Рио де Жанеиро 2022 година. Љубовниците беа на Парадата на шампионите, во Рио, на крајот на април. На социјалните мрежи, врската е опишана со многу љубов.

Флоу работеше со Џулија Анквиер во продукција што е достапна на HBO Max; и двајцата потекнуваат од семејства со уметност

Исто така види: Иконските „слики“ од НЛО се продаваат за илјадници долари на аукција

И актерот и сценаристот потекнуваат од семејство со уметничка крв. Јулија е ќерка наДебора Блох со готвачот и водител Оливие Анкиер. Двојката – која раскина во 2006 година – имаше уште еден син, Хуго, 25 години, кој е дизајнер на игри.

Флоу Кунтуриотис е внук на актерот Родриго Болзан, кој е во брак со Ером Кордеиро, моментално „ Pantanal“.

Прочитајте исто така: Поранешната на Бруна Линцмајер ја слави родовата транзиција со фотографија на Инстаграм

Исто така види: Дизајн на природата: Запознајте ја неверојатната пеперутка со јасни крилја

Џулија ја режираше и сопствената мајка за време на проектот „Хистерија“, кој носи видеа со содржини за жени, снимени од Conspiração Filmes.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.