Мало девојче најде меч во истото езеро каде што беше фрлен Екскалибур во легендата за кралот Артур

Kyle Simmons 22-07-2023
Kyle Simmons

Неодамна, малата Матилда Џонс, на седумгодишна возраст, ги помина празниците со своето семејство во Корнвол, Англија. Нејзиниот татко штотуку ја кажа легендата за кралот Артур како што беа кај истото езеро, базенот Дозмари, каде се одвива дел од приказната.

Според книгите, ликот го добил познатиот меч Екскалибур како подарок од „Дамата на езерото“. „ токму во базенот Дозмари и таму исто така ќе беше фрлена. Тогаш, како оние коинциденции што се случуваат само во филмовите, Матилда си играше среде езерото кога забележа сјаен предмет во водата.

Исто така види: Веб-страницата наведува пет африкански ресторани што треба да ги пробате во Сао Паоло

The водата беше на висина на половината и рече дека може да види меч. И реков да не биде глупава и дека тоа може да биде парче ограда, но кога погледнав надолу сфатив дека тоа е меч. Беше таму, на дното на езерото. Меч од 1,20 метри, точната висина на Матилда. “, изјави нејзиниот татко Пол за Daily Mail.

Иако откритието беше исклучително охрабрувачко за малото девојче, нејзиниот татко верува дека предметот е артефакт користен за сценографија на стар филм а не легендарен меч со стотици години историја. Затоа, Матилда веројатно не е реинкарнација на кралот Артур.

Исто така види: Оваа машина за плетење е како 3D печатач кој ви овозможува да ја дизајнирате и печатите вашата облека.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.