Мекдоналдс: Новите верзии на Gran McNífico ќе имаат 2 ката или до 10 парчиња сланина

Kyle Simmons 06-07-2023
Kyle Simmons

Она што веќе беше гастрономска оргија меѓу две лепчиња, сега стана вистинско и неодоливо претерување: Мекдоналдс сега нуди нови верзии на сендвичот McNífico - вклучувајќи една со 10 парчиња сланина и уште поголема екстраваганција, со два ката месо, соодветно насловен како Grand McNífico Bacon. Варијациите ќе започнат со зголемување од 2,00 R$ во првичната цена.

Исто така види: Google ја слави Клаудија Селест и ја раскажуваме приказната за првиот транс кој се појавил во сапунска опера во Бразил

Разликата е впечатлива: традиционално рецептот McNífico носи 3 парчиња сланина, кромид, хамбургер, сирење, домат, мајонез, кечап и сенф.

The Grand McNífico Bacon

Исто така види: Која е вашата најдобра страна? Уметникот открива како би изгледале лицата на луѓето кога левата и десната страна би биле симетрични

Новината беше донесена во јавноста преку аудиовизуелна кампања, потпишана од DPZ& ;T, доведувајќи ја сланината на нејзината најпоп страна – претерана, интензивна и вкусна. Идејата е двата новитети да бидат летни успеси на менито на Мекдоналдс.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.