Pompoarismo: што е тоа, главни придобивки и алатки за интензивирање на вежбите

Kyle Simmons 13-06-2023
Kyle Simmons

Дали знаете што е помпоаризам? Помпоаризмот веќе неколку години се популаризира поради неговите придобивки за интимното здравје на жените. Но, сè уште има многу табуа и недостаток на информации за темата, разберете малку повеќе за практиката, нејзините придобивки и откријте некои производи кои можат да помогнат при вежбите.

Помпоаризмот е техника за вежбање за зајакнување на вагиналната мускулатура. Повеќето жени бараат пракса за подобрување на сексуалните перформанси, но вежбите можат да донесат илјадници придобивки за интимното здравје, како што се спречување на инфекции, вагинизам и забавни менструални грчеви. Покрај тоа, помпоаризмот го олеснува оргазмот, го зголемува подмачкувањето на вагината и дури може да го зголеми либидото, бидејќи вежбите го зголемуваат наводнувањето на крвта во регионот.

Жените од сите возрасти можат да практикуваат помпоаризам, но секогаш е добро да се консултирате со вашиот гинеколог. Вежбите се многу лесни и може да се прават дискретно, започнете со неколку дневни вежби и зголемете го интензитетот според вашиот развој. Има илјадници курсеви и книги кои ве учат како да започнете да практикувате помпоаризам, доколку сте заинтересирани, побарајте професионалец и уживајте во придобивките!

За оние од вас кои веќе знаеја помпоаризам и веќе ги практикуваат вежбите, Hypeness избра некои прибори директно од Амазон за васинтензивирајте го тренингот! Проверете.

Комплет на феминистички вагинални сфери со механички вибрации – 125,00 R$

Популарни тајландски метални топки – 53,48 R$

Комплет за тежина 5 вагинални конуси Pompoarismo – 59,90 R$

Личен вибратор за Pompoarismo – 28,80 R$

Ky Intimate Lubricant – 48,90 R$

Феминистички комплет за вагинални сфери со механички вибрации – 125,00 R$

Вагиналните сфери се една од најпознатите алатки за Pompoarismo. Овој модел е обложен со антиалергиски силикон кој го олеснува чистењето на топчињата по употреба, идеално е да се користи заедно со лубрикант на база на вода и да се дезинфицира пред и по употреба.

Феминистички комплет за вагинални сфери со механички вибрации

Тајландски метален помпоаризмо – 53,48 R$

Тајландските топки се најпознати поради нивното потекло Тајландската практика на Pompoarismo . Изработени од метал, можат да се користат за вежбање или за време на сексуален однос како еротска играчка.

Тајландски метални топки Pompoarismo

Комплет тежини 5 вагинални конуси Pompoarismo – 59,90 R$

Како и во традиционалните вежби за мускулите на нозете и рацете, важно е да се зголеми интензитетот и оптоварување со тежина за тонирање и зајакнување на интимните мускули. За ова е важно да се имаат точни тежини, во Pompoarismo оние во форма на конуссе најпознати. Овој комплет доаѓа со 5 различни тежини за вежбање.

Комплет за тежина 5 вагинални конуси Pompoarismo

Личен вибратор за Pompoarismo – 28,80 R$

Да, во практиката на Pompoarismo некои модели на вибратори може да се користат и поедноставно да помогне со техниките. Овој модел има кадифеен допир и вибрира, покрај тоа што има одлична големина и дијаметар за интимни вежби.

Личен вибратор за Pompoarismo

Исто така види: Од Канада до Нов Зеланд: 16 фотографии од пејзажи толку убави што можат да станат ваша позадина на работната површина

Ky Intimate Lubricant – 48,90 R$

Последно, но не и најмалку важно, лубрикантот. За некои жени е многу важно секогаш да имаат лубрикант при рака кога ги практикуваат најнапредните вежби со алатките. Лубрикантот завршува како превенција од повреди и непријатност за време на тренингот и е од суштинско значење особено за оние кои бараат Pompoarismo да им помогне со проблемите со подмачкување.

KY Intimate Lubricant

Исто така види: Румпологија: психиците кои читаат осири ги анализираат задниците за да ја знаат иднината

* Amazon и Hypeness ги здружија силите за да ви помогнат да уживате во најдоброто што го нуди платформата во 2021 година. Бисери, наоди, сочни цени и други рудници со специјално кураторство направено од нашата редакција. Внимавајте на ознаката #CuradoriaAmazon и следете ги нашите селекции.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.