Позната по своите бизарни и џиновски креации, Пицерија Батепапо отвора работно место

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Познатата по најбизарните – навистина бизарни – рецепти и комбинации на вкусови во нивните пици, пицеријата Бате Папо природно стана хит на интернет. Не толку поради неговиот вкус, точно е, туку поради тоа што пркоси на секаква логика при креирањето на неговите јадења. Нема ограничување за Бате Папо, од суши до морска храна, од М&М до печено пилешко, дури и тиква и фејоада, сè може да заврши врз една од нивните пици.

Исто така види: Училишта за самба: дали знаете кои се најстарите здруженија во Бразил?

Погоре, пицата од M&M's; подолу, рецептот за печено пилешко

Јасно е местото за се и секого во пицеријата, која се наоѓа во Гуаруја, на брегот на Сао Паоло, а сега и вие можете да бидете дел од ова егзотично семејство. Бате Папо на Фејсбук објави дека отвора оглас за достава на пици и грицки, со плата од 50 до 70 реали дневно. Работата бара да имате мотоцикл и, се разбира, возачка дозвола за возилото.

Исто така види: Тајната на кадифните машини: Не беше твоја вина, тие навистина се измама

Над фејоада; Подолу е тиквата

Пицерија Бате Папо се наоѓа во Avenida Dom Pedro I, 1535, а заинтересираните можат да не контактираат преку WhatsApp (13) 99622-9444. Секој што го интересира само убава и огромна пица со катупири, строганов и бригадеиро, само побарајте ја во Бате Папо.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.