Синот на Меџик Џонсон се тресе и станува стилска икона која одбива етикети или родови стандарди

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Пред скоро 30 години, Меџик Џонсон беше еден од најдобрите кошаркари во светот и до ден денес се смета за едно од најголемите имиња во спортот, како и симбол на борба против СИДА. Неговиот син, EJ Johnson , не тргна по стапките на својот татко, но реши да биде автентичен на свој начин .

ЕЈ ја освои славата откако учествуваше во реалното шоу во кое глумат деца на познати татковци наречено „ Богатите деца од Беверли Хилс“ . Но, сега, на 25-годишна возраст, тој има повеќе обожаватели отколку што имаше во времето на програмата затоа што стана икона за правата на хомосексуалците и трансродовите .

Мешање жанрови во супер моден начин, ЕЏ ја држи главата избричена, но носи облека што се гледа како женствена и нашминкана . Полн со стил , тој е дури и во споредба со социјалната Ким Кардашијан и е исто така означена фигура на најпопуларните забави и модни ревии во САД. Исто како и сопругата на Канје Вест, Еј Џеј исто така стана важен инфлуенсер, но покрај тоа, таа сè уште создава дебати за половите.

Соу праша дали јас премногу често сум девојка или момче . Јас само велам „да““ , изјави тој за Њујорк Тајмс во неодамнешното интервју. На прашањето дали сака да стане транс, тој одговара: „ Се чувствувам удобно во мојата кожа. Само луѓето (кои прашуваат) сакаат да ме стават во кутија “,вели.

Секој што мисли дека Меџик Џонсон има проблем да го прифати својот син, многу греши . Кога ЕЈ излезе јавно во 2013 година, тој изјави на печатот: „ Го поддржувам мојот син милион проценти “, рече тој, велејќи дека тоа веќе го направил во затворен простор седум години пред тоа. . „ Ова го избра мојот син и морам да го поддржам. Црнците не прифаќаат гејови затоа што се многу религиозни “, истакна тој.

Кога го прашаа за критиките што ги доби неговиот син од реакционерните блогери, тој изјави: „ Тоа е нивен проблем, а не наш “.

Исто така види: 14 природни рецепти за замена на козметиката дома

Исто така види: Зошто треба да ја гледате мрачната серија „Застрашувачки авантури на Сабрина“ на Нетфликс

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.