Слики на Тери Ричардсон

Kyle Simmons 15-08-2023
Kyle Simmons

Тери Ричардсон е најдобриот фотограф кога станува збор за претворање на лудиот, вулгарен и џанки стил во нешто гламурозно. Толку многу што тој е еден од милениците на брендовите како Diesel, Gucci, Sisley и Miu Miu. Нејзините фотографии се наоѓаат и на страниците на списанијата како Vogue, i-D и GQ. Тој има фотографирано познати личности како Леонардо ди Каприо, Винсент Гало, Том Форд, Џеј Зи, Канје Вест, Џони Ноксвил, Карл Лагерфелд, Фарел Вилијамс и многу други.

Она што најмногу ми се допаѓа во работата на Тери е тоа колку е природно е.во која моделите се пред нивните камери, дури и ако предметот на тестот е тежок. И тоа не е за секого. Има една многу убава книга од неговите дела. Можете да го следите секојдневниот живот на Тери во многу кул фото дневник.

Исто така види: Ујра Содома: влечење од Амазон, уметнички едукатор, мост меѓу световите, ќерка на дијалогот

Исто така види: Што е сензорна градина и зошто треба да ја имате дома?

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.