Тие објавија вистинска фотографија од женски млечни жлезди и интернетот не ја купува

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Сигурно веќе сте виделе илустрација на машки млечни жлезди во научни книги, но оваа фотографија која неодамна ја сподели еден корисник на Твитер, ни прикажува 3Д слика од женски гради, на кои за жал, не сме навикнати. Резултатот? Интернетот е поделен помеѓу жени кои се воодушевени што гледаат таква убавина и други кои се шокирани.

Човечкото тело е навистина способно за незамисливи работи, но сликата вреди повеќе од илјада зборови. Зошто телото на жената го трансформираме во табу, до тој степен што тие не се познаваат? Анатомијата на женските гради е совршен извор на живот, но за жал тие сè уште се гледаат само како сексуални објекти, за чисто машко задоволство.

Исто така види: „Огнен водопад“: разберете го феноменот што личи на лава и привлече илјадници луѓе во САД

Не е изненадување, затоа, дека сликата брзо стана вирална и досега има добиено преку 43.000 споделувања. Оваа фотографија освен што не едуцира за вистината за женското тело, не импресионира. На крајот на краиштата, како е можно повеќето од нас никогаш да не го виделе ова?

Исто така види: Ледениот брег: што е тоа, како се формира и кои се неговите главни карактеристики

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.