Тинејџерски волк: 5 книги за да разберете повеќе за митологијата зад филмското продолжение на серијата

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Серијата Teen Wolf маѓепса многу млади луѓе во средината на 2011. Серијата MGM Television се однесува на приказната за Скот Меккол, млад средношколец на кој животот целосно му се променил откако бил нападнат од врколак . Сега, тој и неговите пријатели мора да ги заштитат луѓето од Бикон Хилс од претстојните злобни и непознати ужаси на новиот свет.

Исто така види: Comic резимира зошто приказната дека сите имаат исти шанси не е толку вистинита

Рестартирањето што ја враќа приказната на серијата ќе го содржи враќањето на главната актерска екипа, освен Дилан О'Брајан кој го играше најдобриот пријател на Скот, Стајлс Стилински. Филмот ќе ги врати баншиите, векојотите, пеколните кучиња, китсуните и сите други ноќни менувачи, плус Скот ќе мора да направи нови сојузници за својата чопор.

Исто така види: Истражувањата покажуваат дека шафранот може да биде одличен сојузник за спиење

Љубопитен сум да знам повеќе за митологиите наведени во двете шоуто и филмот? Погледнете ја подолу листата од пет книги кои ќе ви помогнат да се расположите за новиот филм на Paramount, погледнете ја!

  • Banshee: The Messenger of death, Angelique Ruthven – 6,00 R$
  • Најдобрите келтски бајки, Џозеф Џејкобс – 88,48 R$
  • Јапонски фолклор и Јокаи, Кевин Тембуре – 122,22 R$
  • Часот на врколакот, Стивен Кинг – 41,99 R$
  • Teen Wolf: Bite Me #1, Дејвид Тишман – 7,90 R$

Пет книги кои ќе ве наведат во тинејџерскиот рестартирање Wolf

Banshee : Гласникот на смртта, Анџелик Рутвен – 6,00 R$

TheНајдобри келтски бајки, Џозеф Џејкобс – 88,48 R$

+ Kindle 11-та генерација: Читајте илјадници книги со новиот уред на Amazon

Јапонски фолклор и Јокаи, Кевин Тембуре – 122,22 R$

Часот на врколакот, Стивен Кинг – 41,99 R$

Teen Wolf: Bite Me #1, Дејвид Тишман – 7,90 R$

Инспириран од серијата Teen Wolf, стрипот достапен во е-книга и на англиски јазик ја носи во формат на книга приказната за Скот Меккол и неговата трансформација во врколак уште во средно училиште. Скот ќе мора да се справи со два света, од една страна училиштето и неговите тинејџерски несигурности и неговиот живот како врколак во нов универзум. Најдете го на Amazon за 7,90 R$.

*Amazon и Hypeness ги здружија силите за да ви помогнат да уживате во најдоброто што го нуди платформата во 2022 година. Бисери, наоди, сочни цени и други рудници со специјално кураторство направено од нашата редакција. Внимавајте на ознаката #CuradoriaAmazon и следете ги нашите селекции. Вредностите на производите се однесуваат на датумот на објавување на статијата.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.