Ултра сочниот стек од лубеница што го дели интернетот

Kyle Simmons 14-08-2023
Kyle Simmons

Очигледно, Бела Гил не е сам кога станува збор за правење скара со лубеница.

Исто така види: 11 хомофобични фрази што треба да ги извадите од вашиот вокабулар токму сега

Њујоршкиот ресторан Ducks Eatery исто така има своја верзија на рецептот - и ветува дека ќе го напушти се збунивте.

Да, тоа е сочна веганска шунка направена од 100% лубеница .

Од Според Дизајн Такси веб-страница, кората од овошјето се отстранува и потоа се маринира во сол, зачини и пепел четири дена. Потоа, лубеницата се пуши уште осум часа и се пржи во сопствениот сок, давајќи ѝ изглед на сочен стек.

Исто така види: Бенто Рибеиро, поранешен МТВ, вели дека земал „киселина за да живее“; Актерот зборува за третман на зависностПогледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од Ducks Eatery (@duckseatery)

Јадењето е достапно за претходна резервација и интернетот сè уште знае како да се справи со менталната конфузија што ја предизвикува оваа шунка од лубеница .

Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од Ducks Eatery (@duckseatery)

Во објавување на компанијата на Инстаграм, се чини дека коментарот го дефинира мислењето на многу луѓе за оваа веганска скара: „ Ew! Го сакам “.

Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од Ducks Eatery (@duckseatery)

Има дури и такви кои отидоа подалеку и всушност го вкусија јадење – се разбира, направени се видеа за да се докаже дека е вистинска лубеница. Сличноста со месото е толку голема што е тешко да се поверува.

По ова видео, светот изгледа како да е поделен на гадење ижелба да го вкусите јадењето токму сега! На која страна си?

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.