За да наздрават повеќе од 30 години пријателство, пријателите тетовираат чаши за пиво

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Кој би бил симболот на најдолгите пријателства? Што подобро значи пријателство кое трае повеќе од три децении? За Дона Илда (70) и Дона Терезиња (66) тој симбол е чашата пиво. Токму околу навиката да се пие пиво, двајцата најдобри пријатели, во текот на повеќе од 30 години, разменуваа доверба, интимност, приказни и радости - и за да го овековечат ова пријателство, двајцата пријатели решија да го истетовираат овој симбол: две чаши пиво. рака под рака, со соодветни насмевки.

Парот пријатели и нивното пиво

Исто така види: Која година е денес: Фарм конечно ја лансираше колекцијата GG благодарение на Маријана Родригес и нејзиниот манекен 54

Пивата во тетоважите се регистрирани како што треба: во чаши Американци, јака и забава. Двајцата пријатели го искористија фактот што Тиаго, внукот на Дона Терезиња, е партнер во студио за тетовирање. Таму бабата рече дека цртежот треба да има нешто поврзано со пиво. Потоа го скицираше цртежот, двајцата го засакаа резултатот и истрчаа да го одбележат пријателството од толку години на кожа.

Исто така види: Правејќи ги овие 11 работи секој ден ве прави посреќни, според науката

Тетоважата нема возраст, како да славиме пријателство со убава тетоважа? Повеќе од 30 години пријателство не е за секого“, напиша Тиаго во објавата. „Избраниот симбол е нешто што двајцата го сакаат, а ако се заедно тие го сакаат уште повеќе: пиво во американска чаша, муабет, прекрасни работи што ни ги дава животот, во комбинација со убаво пријателство, нема цена. А, едната е баба ми, а другата е скоро баба“. ОСтудиото на Тиаго се наоѓа во Кампинас.

Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ THIAGO TOS (@thiagotostattoo)

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.