Инспиративни привремени тетоважи кои ќе ви помогнат да ги пребродите тешките денови

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Го знаете тој тежок ден, каде ништо не оди како што треба? Раскинувањето, одреден стрес на работа или оној тест кој не успеал може да бидат причини да го уништите нечие расположение.

И, за да ви помогне да се соочите со овие моменти, MotivationalTattoo создаде, како што сугерира името, мотивациони тетоважи. Во форма на фластер, тетоважите се привремени и доаѓаат со инспиративни зборови како храброст, смири се, дишете, како и фрази како „слатка си“ и „верувај во себе“.

Исто така види: Како изгледаа тетовираните жени од почетокот на 20 век

Исто така види: Visagismo: Користење на дизајнот на вашата коса за да одговара на вас и вашата личност

Тетоважите се достапни во неколку бои и се сместени во шармантни мали кутии кои наликуваат на вистинско пакување со фластер. Можете да ги купите онлајн и да ги оставите да се чуваат во кутијата за прва помош. Затоа, кога на твоето срце му треба некаква утеха, само трчај таму!

>

Сите слики слики © Обелоденување

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.