Куќата на Барби постои во реалниот живот - и можете да останете таму

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Можеби најпознатата и најпродадената кукла во светот, Барби ѝ сугерираше на фантазијата на децата кои пораснаа - и сè уште растат - измислувајќи живот додека си играа со куклата. За оние кои веќе си играле со куќата на Барби и сонувале дека еден ден навистина ќе можат да бидат во таква вила, повеќе не треба да сонуваат: на Airbnb е најавена куќа во природна големина на моделот Barbie Malibu Dreamhouse. Секој заинтересиран ќе има само два дена да го оствари овој сон, за 250 R$ дневно - парите за жал не можат да бидат лажни.

Исто така види: Карневалската муза, Габриела Приоли го повторува стереотипот на самба кога ја афирмира сликата на интелектуалец

Како што сугерира името, куќата е во Малибу, во градот Лос Анџелес, во САД и има розови акценти распространети низ нејзината декорација. Замокот има три ката со спектакуларен поглед на Тихиот Океан, плус две спални соби, две бањи и повеќе: бесконечен базен, приватно кино, терен за спортски простор, место за медитација и многу други атракции.

Исто така види: Wendy’s ќе го напушти Бразил, но прво објави аукција со парчиња кои почнуваат од 20 R$

Како што треба, да се исполни детскиот сон во целост, куќата има и плакар исполнет со Барби облека – се разбира во природна големина.

Рекламата е опишана во прво лице – како да е самата Барби која ја рекламира својата куќа. „Запомнете, ова е шанса што се случува еднаш во животот, што значи дека куќата на соништата ќе биде резервиранасамо еднаш. My Dream House е совршено место за да се инспирирате и да научите нови работи. Се надевам дека и вие се чувствувате како да сте во вашата куќа од соништата“, се вели во огласот.

Играчката верзија на куќата

Повеќе од само исполнување на детството dream , изнајмувањето на куќата има благородна цел: од изнајмувањето на Barbie Malibu Dreamhouse, Airbnb ќе направи донација во име на оние кои ја изнајмуваат на добротворни организации кои учествуваат во проектот Barbie Dream Gap, иницијатива на Mattel, производителот на кукли, кој собира средства и инвестира во проекти и институции за зајакнување на девојките и жените во различни недоволно услужени области низ светот.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.