Неверојатната и неверојатна приказна на ликовите во најгледаниот мем во последно време

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Веќе ги знаете нивните лица, но никогаш не сте ја знаеле приказната зад фотографијата која стана најомилениот мем во интерне во последно време: онаа на љубоморната девојка . Тоа не е само вирална фотографија, туку целата приказна за двојка која ја откри Твитер профилот Song Reactions и ја сподели и преку Imgur.

Na Всушност, корисникот го анализираше портфолиото на шпанскиот фотограф Антонио Гилем и забележа дека многу од фотографиите го прикажуваат лицето на парот - повеќето од сликите се достапни преку веб-страницата Shutterstock. Оттаму, тоа беше чекор кон создавање на цела приказна која ги вклучува ликовите во мемот.

Претставувана од моделите Лаура и Марио, приказната прикажува пар кој се запознале на факултет, се омажиле и поминале прекрасен меден месец на плажа . Набргу потоа дознале дека очекуваат бебе .

Исто така види: Водичот ги идентификува светулките според обликот и времетраењето на светлата

Ќерката на парот се родила здрава и била многу среќна, додека не заболела од болест во првите години од животот. Некое време по хоспитализацијата на девојчето, двајцата ја добиле страшната вест за нејзината смрт .

Штом заврши тагата, Марио почна да ја изневерува Лаура. А, како што можете да видите од фотографијата која стана мем, тој никогаш не бил многу дискретен во односитевонбрачни афери…

Со откривањето на предавствата, двојката се развела на не многу пријателски начин. За да ја надмине разделбата, Лора го обновува контактот со Елена, стара пријателка од факултет. Во неочекуван изврт на заплетот , двајцата се заљубуваат .

Марио дознава за нивната врска, но не знае како да се справи со загубата на својата сакана. Лудо, тој прибегнува кон физичка агресија.

Исто така види: Маточината го ублажува грипот и служи како средство против комарци

Лаура отсекогаш знаела да се брани , дури и во екстремни случаи. Собира сили да се одврзе кога Марио не гледа, го остава бившиот во несвест и го прегазува, додека повторно не се соедини со својата сакана. ♥

А ти мислеше дека Дали ова беше само приказна за љубоморна девојка?

Погледнете ја целата приказна објавена од Твитер профилот Song Reactions, со кликнување овде.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.