Разберете го успехот на Колин Хувер и знајте ги нејзините главни дела

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Позната среде „букток“, книгата „Втора шанса“ од авторката Колин Хувер добива сè поголема важност на Тик Ток. Со повеќе од дваесет објавени литературни дела, Колен стана една од најомилените писателки на социјалните мрежи, споделувајќи мислења со своите бестселери.

На својот Инстаграм, Колин Хувер го потврди објавувањето на „Почнува со нас“ , Закажано за 18 октомври. Книгата која е продолжение на „É Assim que Termina“ е веќе достапна за нарачка однапред на Amazon.com.br.

Дали сакате да дознаете повеќе за Колин Хувер и да ги откриете нејзините главни дела? Проверете ја нашата статија овде со забавни факти за книгите и животот на Колин.

Кој е Колен Хувер?

Колин Хувер е американска писателка на романси и фикција наменети за млада возрасна публика. Многу од нејзините дела се засновани на вистински приказни кои им се случиле на луѓето блиски до неа, па дури и на самата неа.

Дипломирала социјални услуги на колеџ во Тексас, таа ја практикувала професијата со години додека не станала писателка. Откако нејзината баба прочитала што напишала и ја поттикнала да го објави, Колин сама го објавила својот прв заговор. Станувајќи хит каков што е денес. Во 2000-тите, тој се оженил со Хит Хувер, со кого имал три деца.

+Проверете 6 LGBTQIAP+ книги со филмски адаптации

Темите присутни во книгите

НаКнигите на Колин се наменети за претежно возрасна публика, вклучувајќи романса, фикција и сексуалност, но тие го надминуваат тоа. Некои од нејзините дела ја покренуваат дебатата за семејното насилство, конфликтите на идентитетот и психичкото малтретирање.

„É Assim que Acaba“ од 2016 година се заснова на навредливиот однос на нејзините родители за време на детството на писателката. Во заплетот, главниот лик, исто така, страда од семејно насилство во нејзината врска.

+13 книги за да се реконструира „да се биде жена“ со моќта на уметноста во темни времиња

Одличен феномен на Тик Ток

Книгите на Колин се здобија со важност на социјалните мрежи, особено на Тик Ток. На платформата, различни инфлуенсери го цитираат авторот во видеа наменети за забава и литература, изложувајќи мислења и критики за делата. Меѓу најистакнатите книги се: „Novembre Nove“ (2015), „Confesse“ (2015) и „É Assim que Acaba“ (2016).

Бројот на читатели расте се повеќе со влијанието на „booktok“, терминот се однесува на групата корисници кои зборуваат за заплетот на книгите, животите на авторите и исто така го покажуваат своето лично мислење во однос на предложената тема.

+Stranger Things: 5 книги

Која е најуспешната книга?

Откако беше објавена од блогерката Мериз Блек, првите две книги објавени од КолинХувер брзо го искористи и во 2022 година стана содржина на дигитални платформи. Со контроверзна тема и привлечен заплет, „Uma Segunda Chance“ и „É Assim que Acaba“ станаа делата најомилени во јавноста.

Успехот беше толку голем што „É Assim que Acaba“ ќе биде адаптирана за кино. Филмот ќе го режира Џастин Балдони, но поради пандемијата, снимањето мораше да се одложи и сè уште нема датум за премиера на филмот.

Сакате да знаете повеќе книги од Колен Хувер?

Така завршува – 34,86 R$

Лили, цвеќарка која живее во Бостон, лудо се вљубува во Рајл, арогантен и самоуверен неврохирург. Иако Рајл има аверзија кон врските, тој е многу привлечен кон неа. Сè оди добро додека не се најде среде проблематична врска која не ја очекувала. Најдете го на Амазон за 34,86 R$.

Признајте – 34,88 R$

Обурн Рид имаше многу загуби во минатото и сега, таа се обидува да го обнови својот изгубен живот . Фокусирана на иднината, таа влегува во уметничко студио во Далас во потрага по можност да ја промени својата финансиска состојба. Но, Обурн не очекуваше дека ќе биде привлечен од никого, особено некој како Овен Гентри. Најдете го на Амазон за 34,88 R$.

Исто така види: Раперот од Рио де Жанеиро, БК зборува за самодовербата и трансформацијата во хип-хопот

Втора шанса – 37,43 R$

Кена Роуан бара втора шанса за живот, откако тешката несреќа и ставила сè да изгубиш. Кена пробајна кој било начин да и се врати на ќерка си по пет години затвор, но луѓето околу неа не ја заборавија несреќата колку и да се обидува да докаже дека се променила. Најдете го на Амазон за 37,43 R$.

Ноември, 9 – 27,65 R$

По пожар, Фалон гледа како нејзината актерска кариера се распаѓа пред неа поради лузните предизвикана од несреќата. На годишнината од инцидентот, таа одлучува да ги промени градовите и да го напушти Лос Анџелес засекогаш, но ден пред нејзиното патување, нејзиниот свет се превртува наопаку. Таа и Бен одлучуваат да се среќаваат секоја година на ист ден и да ја продолжат нивната љубовна приказна, но нешто може да го промени мислењето на Фалон за Бен. Најдете го на Амазон за 27,65 R$.

Verity – 34,79 R$

Verity Crawford е познат автор на бестселери кој по несреќа го прекинува производството на неговите следни книги . За да не заврши франшизата без крај, Верити ја ангажира Ловен Ешли, писателка на работ на банкрот, која ќе ги пишува следните приказни под целосен псевдоним.

За да разберете повеќе за заплетот на книгите , Ловен решава да помине неколку денови во куќата на Верити, но она што го открива за минатото на писателот, таа се наоѓа себеси вмешана во конфликти и тајни. Најдете го на Амазон за 34,79 R$.

Исто така види: Муге: миризливиот и прекрасен цвет кој стана симбол на љубовта во букетите на кралското семејство

Грдата страна на љубовта – 34,90 R$

По преселувањето во стан во Сан Франциско, Тејт Колинс ја знае грдата страна на љубов.Вклучена во врска каде единствена цел е сексот, Тејт не знае дружење и соучесништво. Мајлс Арчер, пилот на авиокомпанија е ангажиран и знае како да биде убедлив.

Со својот мистериозен начин, Мајлс веднаш ја заведува Тејт. И двајцата решаваат да се вклучат во неврзана врска, но таа ќе открие дека ништо не е во состојба да ги спречи љубовта и желбата. Најдете го на Амазон за 34,90 R$.

*Amazon и Hypeness ги здружија силите за да ви помогнат да уживате во најдоброто што го нуди платформата во 2022 година. Бисери, наоди, сочни цени и други богатства специјално изработени од нашата редакција. Внимавајте на ознаката #CuradoriaAmazon и следете ги нашите селекции. Вредностите на производите се однесуваат на датумот на објавување на статијата.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.