Ретка убавина од Селена Гомез пристигнува во Бразил исклучиво во Сефора; види ги вредностите!

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Новата линија за шминка пристигнува на бразилскиот пазар во август: Ретка убавина . Замислена од пејачката и актерка Селена Гомез , козметиката се обидува да ги скрши нереалните стандарди за убавина создадени од општеството. Целта на брендот е да слави различни луѓе и нивните убавини.

Развиен за секојдневно самоизразување, секој производ во линијата има иновативна сензорна приказна, со директно учество на Селена Гомез во сите фази.

Ретката убавина е ексклузивно достапна во Бразил на е-трговијата на Sephora. Има 26 производи, вклучувајќи течна подлога, прајмер, коректор, магла, молив за очи, мелем за усни, течен хајлајтер, пудра за веѓи и четки за шминка кои се на продажба од 109,00 R$. Проверете некои од производите подолу со детали или погледнете ја целосната линија со кликнување овде!

  • Молив за усни Kind Words, Rare Beauty – 109,00 R$
  • Eye Primer, Rare Beauty – 129,00 R$
  • Течен мат ајлајнер за очи, ретка убавина – 139,00 R$
  • Кремаст бронзер, ретка убавина – 159,00$ R$
  • Течно руменило, ретка убавина – 149,00 R$
  • <5 5>Течна сенка за очи, ретка убавина – 149,00 R$
  • Пудра за веѓи, Ретка убавина – 169,00 R$

+ Stranger Things: колекцијата шминка MAC е совршена за победа над демогоргоните и други чудовишта; проверете!

Погледнете ја линијата за шминка на Селена Гомез, Ретка убавина

Молив за усни,Ретка убавина – 109,00 R$

Мат карминот Kind Words има 10 нијанси за да ги остави вашите усни дефинирани и со мат финиш. Тој е водоотпорен, долготраен и не се пренесува, обезбедувајќи вашата боја на усни да трае подолго. Достапен во Sephora за BRL 109,00.

Eye Primer, Rare Beauty – BRL 129,00

Лесен, хидратантен прајмер за очи што ја омекнува текстурата на кожата. Со инстант дејство кое трае цел ден, секогаш Оптимистичкиот прајмер за очи без тежина е совршен за максимизирање на абење на сенките за очи. Најдете го во Sephora за 129,00$ R$.

Rare Beauty Matte Liquid Eyeliner – R$139,00

Со ултра црни пигменти за драматична дефиниција на секоја апликација, Perfect Strokes Matte Liquid Liner има фин флексибилен врв со над 800 меки, вегански влакна. Спречува размачкување и останува цел ден. Достапна во Sephora за BRL 139,00.

Сјај за усни, ретка убавина – BRL 139,00

Удобна формула која ги штити, хидрира, храни и ги исполнува усните, направена со ботаничка мешавина од лотос, гарденија и бел воден крин. Балсамот Stay Vulnerable Glossy Lip е лесен, нелеплив и долготрајна покривка, давајќи нежен допир на боја на усните. Најдете го во Sephora за BRL 139,00.

Исто така види: Мајмун ја украл камерата на фотографот и се фотографира себеси

Кремаст бронзер, ретка убавина – BRL 159,00

Иновативен бронзер за исончан изглед со мазен иПриродно. Со формат на стап, лесно се прилепува на кожата, непречено лизгајќи по лицето. Бонзерот без напор Warm Wishes не се лепи, не тутка и нема пори. Достапно во Sephora за 159,00.

Течно руменило, ретка убавина – 149,00 R$

Лесна и долготрајна, гради слоеви и создава руменило убаво, меко и здраво на марка. Течно руменило Soft Pinch е достапно во мат и сјајни бои. Најдете го во Sephora за BRL 149.00.

Исто така види: 12 ЛГБТ филмови за разбирање на различностите во бразилската уметност

Течна сенка за очи, ретка убавина – BRL 149.00

Мазна и кадифена, има кремаста текстура, но никогаш не е леплива. Течната сенка за очи Stay Vulnerable овозможува зачаден финиш без означување, дамка, пренесување или сушење на кожата. Лесно се нанесува и е долготраен. Достапно во Sephora за BRL 149.00.

Пудра за веѓи, ретка убавина – BRL 169.00

Молив за веѓи што се извлекува со триаголен врв што доаѓа со гел совршена форма на веѓи за да создаде природна и дефиниран ефект. Brow Harmony Shaping Duo е достапен во различни нијанси, па можете да го изберете оној кој најмногу ви одговара. Најдете го во Sephora за 169,00 BRL.

* Hypeness е подготвена да ви помогне да ги најдете најдобрите зделки во 2022 година. Бисери, наоди, сочни цени и други богатства специјално курирани од нашата редакција . да се внимава на#Curated Hypeness и следете ги нашите избори. Вредностите на производите се однесуваат на датумот на објавување на статијата.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.