Исис Валверде објавува фотографија од голи жени и разговара за табуата со следбениците

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Неодамна, Изис Валверде, вечната Ритиња од A Força do Querer, предизвика голема врева меѓу нејзините следбеници. Дискусијата започна кога актерката објави фотографија од група полуголи жени како гледаат уметничко дело во музеј.

„Колку е тоа ужасно, па сега да се биде гол е уметност? , рече нетизен. „Боже мој! Каква смешна слика“ , протестираше друг.

Реката беше толку голема што фотографијата имаше 200.000 лајкови, а Исис мораше да интервенира откако следбеник ја обвини дека придонесува за девалвација на уметноста. „Уметноста ја изгуби својата вредност. Кога актерките од сапуница, кои би можеле да имаат можност да влијаат на општеството со порака за солидарност, почит и љубов кон другите, претпочитаат да ги изложат своите голи тела. Што е поентата?"

Исто така види: Ова беше избрано за најтажната филмска сцена на сите времиња; часовник

Ова е причината за толку многу контроверзии

Глобалната актерка за возврат одговори критикувајќи го агресивниот поглед на луѓето пред човечкото тело. „Мој цвет, не гледам ништо посебно на објавената слика, ништо што е спротивно на етиката во која верувам. Само тоа, фотографија! Ако вашата глава оди подалеку од оваа реалност, имате проблеми, извинете што ве информирам. Лицемерие ве молам немојте! Нема ништо агресивно на сликата погоре, само човечкото тело и тоа е крајно нормално“.

Исто така види: Тајните на жената која има 52 години, но изгледа не повеќе од 30

Пред неколку дена Исис Валверде беше вклучена во спора со новинарот Лео Диас , обвинет од неа замачизмо за начинот на кој ја репродуцираше веста за нејзината бременост.

„Не, не се собравме повторно поради бременост. Дури и затоа што не верувам дека детето обезбедува врска. Понатаму, јас, активна феминистка, верувам дека самохрана мајка навистина може да се справи со воспитувањето на детето. Ниту една жена нема обврска да се омажи или да има некаква интимна врска со таткото на детето, ако таа вистински не го сака“, објавено на Инстаграм .

Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од isis valverde (@isisvalverde)

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.