Лавовите во Боцвана ги отфрлаат женките и се парат едни со други, што докажува дека тоа е природно и во животинскиот свет

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Два машки лава биле забележани како се парат на сафари во Боцвана, Африка. И така, фотографиите покажуваат дека да се биде хомосексуалец е исто толку природен како да се биде стрејт, и дека дури и животните повеќе не се кријат во плакарот. 😉

Адвокатката Никол Камбре била на сафари како турист, кога одеднаш ги видела лавовите како грпкаат и не можела да се воздржи, а да не ги фотографира. И сето тоа откако ги отфрлија лавиците . Пријателе, застани . Тоа не беше нивната работа!

За време на мало истражување, Никол откри дека ова не е толку невообичаено и дека и животните можат да бидат хомосексуалци. Едноставно прекрасно!

Исто така види: Можеби е пронајдено точното место каде што Ван Гог го насликал своето последно дело

Погледнете колку се слатки овие слики! <3

Сите фотографии © Никол Камбре

Исто така види: Лажни монтажи на Инстаграм кои ги зајакнуваат стандардите и не залажуваат никого

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.