Марсело Камело дебитира на Инстаграм, објавува во живо и покажува необјавени фотографии со Малу Магалхаес

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Пејачот и композитор Марсело Камело , порано од Лос Херманос и Банда до Мар, конечно отвори сметка на Инстаграм , прикажувајќи необјавени фотографии од неговата интимност и објавувајќи живеат во овој карантински период. Иако има фотографии објавени од февруари, сметката на музичарот на социјалните мрежи неодамна се појави.

– 10 најдобри реакции за првата нова песна на Лос Херманос во последните 14 години

Марсело објави необјавени фотографии со сопругата Малу Магалхаес, со која ја има ќерката Луиза

Познат по тоа што одржува прилично повлечен живот и по својот интелектуален профил, Марсело Камело изгледа конечно им се предаде на мрежите социјални. Пејачот почна да објавува фотографии од својата интимност на својот Инстаграм и веќе има повеќе од 45 илјади следбеници на платформата.

„Погледнете кој сега има инстаграм… @marcelocamelo со секоја убава фотографија… оваа tbt е од нашиот прв дом, Сао Паоло, пред колку години! Многу ми недостигаш…“ , прослави Малу Магалхаес, сопругата на Камело. Некои фотографии покажуваат моменти кои музичарите ги поминале заедно за време на нивниот брачен живот и колегите од бендот во Банда до Мар.

Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од Марсело Камело (@marcelocamelo)

– Со концерти на стадиони, турнејата на Лос Херманос „враќање на оние што не отидоа“. Видете ги датумите

Покрај тоа, поранешниот Лос Херманос исто така објави дека ќе прави во живо на 27ми (понеделник), во 18 часот по бразилско време, сеќавајќи се на неговите соло песни од кариерата и, по желба на јавноста, на некои од неговите класици што ги компонираше за време на неговата кариера со неговиот главен бенд.

Исто така види: „Време е Жаир да си оди“: прво место на рангирањето на најслушаните песни во светот на Spotify

Хоје жител од Лисабон, Португалија, Камело е во брак со Малу Магалхаес од 2012 година. Парот, кој има повеќе од 15 години разлика, започна во 2008 година, кога пејачката на MPB имаше само 16 години, а Камело имаше 29.

Види ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од Марсело Камело (@marcelocamelo)

– Лос Херманос објави документарец од зад сцената на „Вентура“ на YouTube

Погледнете ја официјалната страница на Марсело Камело Сметка на Инстаграм:

Исто така види: 50-те најкул меѓународни насловни албуми во историјатаПогледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од Марсело Камело (@marcelocamelo)

Прикажи ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од Марсело Камело (@ marcelocamelo)

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.