Продолжението на „Murder's Handbook for Good Girls“ е подготвено за претходна нарачка; дознајте повеќе за серијата Холи Џексон

Kyle Simmons 05-07-2023
Kyle Simmons

Жанрот трилер е многу сакан и консумиран од љубителите на читањето, кои се нурнати во приказни полни со напнатост и мистерија. Холи Џексон е авторка на жанрот и одговорна за серијата Murder Manual for Good Girls , која беше сметана за бестселер од Њујорк Тајмс во 2020 година.

Исто така види: Ерика Хилтон пишува историја и е првата црна и транс жена на чело на Комисијата за човекови права на Домот

Приказната ќе добие уште едно продолжение во 2023 година и веќе е достапна за нарачка однапред на Амазон Бразил , а лансирањето е закажано за јануари следната година. Ако сакате неизвесност и барате нови книги, оваа успешна трилогија вреди да се провери. Hypeness ви ги донесе книгите и лансирањето што е на претходна нарачка на Амазон за да можете да го гарантирате вашето. Видете!

Убиство прирачник за добри девојки, Холи Џексон – 42,53 R$

Добра девојка, смртоносна тајна, Холи Џексон – 44,63 R$

Добра девојка никогаш повеќе: Прирачник на Убиство за добри девојки, Холи Џексон – 59,90 R$

Исто така види: Слепиот 18-годишен пијанист е толку талентиран што научниците го проучуваат неговиот мозок

Погледнете ја трилогијата прирачник за убиство за добри девојки

Прирачник за убиство на добра девојка, Холи Џексон – 42,53 R$

Во првата книга од серијата, младата Пип решава да го истражи случајот на Енди Бел, убава и популарна девојка на училиште и која наводно била убиена од нејзиното момче Сал Сиг. Како што напредува во истрагата, таа сфаќа дека откривањето на вистината за случајот што го одбележа нејзиниот град може да ја чини живот. Најдете воАмазон за 42,53 R$.

Добра девојка, смртоносна тајна, Холи Џексон – 44,63 R$

Една година по истрагата што го промени градот Литл Килтон, Пип одлучува да лансирајте подкаст за решавање на случајот Енди Бел, но работите не одат според планираното. Кога Џејми Рејнолдс, братот на еден од неговите најдобри пријатели, исчезнува откако последен пат бил виден на споменикот на Енди, Пип одлучува да се врати во акција. Најдете го на Amazon за 44,63 R$.

Good Girl No More: Good Girl Murder Manual , Holly Jackson – R$59,90

Во третиот дел од серијата, Pip треба да се спаси. Таа ќе замине на колеџ, но сè уште е прогонувана од исходот од нејзината последна истрага. После низа настани и закани, Пип сфаќа дека ја гонат и дека е во опасност. Најдете го на Amazon за 59,90 R$.

*Amazon и Hypeness ги здружија силите за да ви помогнат да уживате во најдоброто што го нуди платформата во 2022 година. Бисери, наоди, сочни цени и други богатства со специјална курација направена од нашата уредници. Внимавајте на ознаката #CuradoriaAmazon и следете ги нашите селекции. Вредностите на производите се однесуваат на датумот на објавување на статијата.

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.