Со забави, концерти и игри, Bud Basement е место за гледање игри на Светското првенство

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Лешава емоција, вувузели и многу исчекување. Стигна овогодинешното Светско првенство, но кога го гледаме, веќе сме заробени од духот на славење на ова големо светско шоу. Нешто што нашите навивачи знаат да го направат како никој друг. Да се ​​биде меѓу пријатели е секогаш најдоброто за овој момент, но каде да се оди?

Исто така види: Страсно за бројки, 12-годишно девојче е успешно на YouTube предавајќи математика

Hypeness отиде да го запознае Bud Basement, кој е во 10 градови во Бразил оваа година, прикажувајќи некои од игрите на Бразил во Купот. И искуството беше неверојатно.

Кој мисли дека оди само во магацин опремен со големи екрани и многу пиво, го чека изненадување. На денот на дебито на Бразил на светското првенство против Швајцарија, во 14 часот, еден час пред воведниот натпревар, навивачите многу возбудени пристигнаа да навиваат.

Топ шешири, светкава шминка, бугли, вувузели ( никогаш не го напуштија Бразил, нели?) и илјада реквизити со боите на земјата се шират низ салата во потрага по место за гледање на натпреварот.

Мерење на енергијата на публиката (и врескање)

Екранот зад трибините го означи обемот на навивачите во единицата во Сао Паоло и стадионот во Русија. Акцијата наречена Beat Russia ја предизвикува јавноста да направи повеќе врева од публиката присутна во руските арени кои ги примаат игрите во Бразил. Ако општиот просек на децибели на секој квадрат го надминува просекот на Русија, кој и да е во некој од подрумитераспространета низ Бразил освојува пупка на крајот од играта. Толпата од Сао Паоло, се разбира, не ја пропушти оваа шанса.

Ах, патем, пристигнувањето пред поаѓање е одлична идеја. Еден пар набрзо влегол на теренот за уличниот фудбал за да удри топка. Веќе почна да се зафаќа дрвен штанд, а до него тезга беше поентата за љубителите на налепници да прават размена и да купуваат производи од брендот. Спорите беа и во средината на салата на маси за фудбал и фудбал со копчиња расфрлани низ просторот.

За кратко време, младата толпа ги зазеде сите агли гледајќи кон центарот, каде што четири екрани ги покриваа 360º поглед од вселената. Сè е подготвено, играта започнува. Сите беа трогнати, тука беше како да вреска, таму да плаче, со рацете на лицето, на главата, да скока и да се гушка. И со вратоврската што им ја отвори работата на петкратните шампиони, никој не ја загуби надежта. „Кон хекса“, рекоа група пријатели.

Тетоважа, берберница и диско

Пред крајот на играта , редицата за тетоважи веќе беше пополнета во просторот за блиц за тетоважи. Во другиот агол, берберница им удри шлаканица на младите мажи. Помеѓу двете средини, сцената се подготвуваше за концерти и презентации на диџеи кои се одржуваат на секој настан. Просторот е даден за различни групи уметници да се занимаваат со своите забави и настани, па секоја вечер е доживување.сосема поинаков од другиот.

Во оваа прва игра, Picco à Brasileira одведе 7 диџеи во Бад Баземент. Мери Џи, Чад, ЕБ, Слеп, ПГ, Шака и Јока ги размрдаа бразилските вибрации и ги натераа сите да танцуваат. Среде забавата, од звукот на гласовите блескаа чаши. Тие се истите чаши кои се користат на стадионот во Русија и кои ги има во сите подруми.

Во програмирањето на Сао Паоло сè уште постои Batekoo, Discopédia, Guetto Brothers, меѓу другите добри. За следните, најчесто во текот на работното време, некои од просторите се веќе опремени со coworking простор, каде што јавноста може да работи пред или по уживањето во игрите. Целосниот распоред на сите градови е достапен на страницата на настанот.

На крајот, нерешен резултат кој го остава Бразил сè уште како фаворит во групата. Ајде да одиме на следниот натпревар со се, навивачи? Можете да бидете сигурни дека Bud Basement е поладен.

Исто така види: Украден пријател? Проверете 12 опции за подароци за да се придружите во забавата!

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.