Сублиминални емотикони на фотографии од патувања. Можете ли да се идентификувате?

Kyle Simmons 20-08-2023
Kyle Simmons

Јужноафриканската двојка Шанел и Стево имаат една од оние инспиративни приказни за барање лично исполнување преку нови искуства. Затоа од 2015 година патуваат низ светот, снимајќи сè на проектот „Колку далеку од дома“.

Но, покрај талентот за фотографирање убави места, имаат и забавна смисла за хумор, и тие решија да додадат емотикони скриени во некои од илјадниците слики што ги регистрираа.

Некои се лесно да се најдат, други може дури да ве натераат да се сомневате дека навистина има емотиконо камуфлирано на фотографијата, но верувајте ми, таму е. Се забавувавме барајќи ги сите, а сега ви го пренесуваме предизвикот.

Исто така види: МЦ Лома откри дека несвестицата во полот и возраста на пејачката станува детаљ во реперкусии

Исто така види: Научете како да насликате неверојатно зајдисонце со едноставни чекори за следење

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.