Уметникот им дава минималистички тетоважи на пријателите во замена за се што можат да понудат

Kyle Simmons 17-06-2023
Kyle Simmons

Кризите што капитализмот ги рашири низ светот нудат барем една предност: се повеќе луѓе бараат алтернативи, начини да се наградат себеси и поедноставни животи, каде парите се помалку бројни, а акциите повеќе. Приказната за уметникот Станислава Пинчук е пример за ова.

Позната како Мисо, Украинката создава едноставни и минималистички тетоважи за пријателите и пријателите, со кои си поигрува со концептите „меморија, простор и географија“. Засега се е нормално. Начинот на плаќање е тој што ја прави разликата.

Исто така види: Запознајте ги екосексуалците, група која има секс со природата

Пинчук не прифаќа готовина и го претпочита системот за размена, во кој ја нуди тетоважата надевајќи се дека личноста ќе го понуди она што тие мислат дека е праведно. Може да бидат многу работи, „како да ме научиш техника, да ми готвиш вечера, да ми понудиш книга што би ја сакал, да ми помогнеш со работа, шише виски. Никогаш не се знае, но сите се чувствуваат добро поради тоа, што ми се допаѓа. Се повеќе и повеќе чувствувам дека ова станува важен дел од мојата работа“ .

Делата на Пинчук, покрај тоа што се убави, ја покажуваат и личната страна што уметникот ја става во секоја од нив, каде деликатесот е клучниот збор. Покрај уметноста на кожата, Мисо е позната и по нејзините графити и хартиена работа.

Погледнете ги уметничките дела што таа ги замени за што и да посакаат луѓетоПонуда:

>>

Исто така види: Рок во Рио 1985: 20 неверојатни видеа за паметење на првото и историско издание

Можете да ја следите работата на уметникот овде.

Сите фотографии © Мисо

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.