Запознајте ја персиската мачка која ја сакаше поради природната маска на Зоро

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Содржина

Персиската мешана мачка по име Бој ја сакаат луѓето ширум светот поради неговата сличност со популарен маскиран чувар. Сега вирално на интернет, мачето има црна дамка околу очите што личи на маската што ја носи измислениот лик Зоро.

Со толку уникатно лице, Бој брзо стана вирален откако ја направи својата премиера на TikTok во Ноември 2021. Неговото прво видео има 1,5 милиони прегледи, а коментарите се полни со споредби со Зоро – сега неговиот прекар.

Исто така види: Запознајте ги легализираните растенија кои ја менуваат свеста и соништата

Запознајте го Зоро, персиската мачка сакана поради мала црна дамка на лицето

—„Гарфилд“ навистина постои и се вика Фердинандо

Зоро

Познатиот мачка живее во Индонезија со неговиот сопственик Индраини Вахјудин Нур и неколку други мачки. Ако погледот на социјалните мрежи на Нур не докаже дека Бој е на врвот на својата слава, тој самиот признава: „Имам многу мачки, но оваа е единствената која има маска на лицето. Тој е мојата омилена мачка!“

Нур, исто така, целосно ја прифати споредбата на Зоро. Неговата сметка на Тикток (очигледно сега само за момчето) има над 20 милиони лајкови и скоро 750 илјади следбеници, со некои од најпопуларните видеа со мотиви на Зоро.

— Како би изгледала Земјата ако мачките беа поголеми отколку луѓето

Видео ја прикажува Нур како одвиткува пакет пред Бој додека се репродуцира темата Зоро. ШапкаЦрната коса со големина на мачка се открива и Нур ја става на главата на Бој, оддавајќи му почит на мистериозниот одмаздник на најсладок можен начин.

Исто така види: Ден на авијатичарот: Откријте 6 непропустливи куриозитети за „Топ Ган“

Во изненадувачки пресврт, Нур исто така даде неодамна пречека неколку кученца Бој во светот. Во новото легло е мал мини-Зоро по име Бандидо кој има иста боја како неговиот татко. Обожавателите на мачки се чини дека се воодушевени од нивната мини копија и едноставно не можат да се заситат од видеата на Noor. И можете ли да ги обвините овие момци? Преслатки се!

@iwhy_ Bandit dan Incess #kitten #kittycat ♬ suara asli – Eh Lija @iwhy_ emuaaach #kittycat #zorrocat #kitten ♬ suara asli – RafiqRestu` – 𝘼🙘0 Стари фотографии на познатите со нивните мачки покажуваат дека во љубовта со мачките сите сме исти

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.