Божиќен маратон: 8 филмови достапни на Prime Video за да ве воведат во божиќниот дух!

Kyle Simmons 07-08-2023
Kyle Simmons

Многу луѓе сметаат дека Божиќ е најдоброто време од годината. И има многу особености што го прават овој датум толку посебен, како што се семејните собири, братскиот дух што го носи месец декември, безбројните собири на пријатели, работата, салата, вечерата, меѓу другото.

И не можете да зборувате за Божиќ без да се потсетите на безбројните класични продукции кои раскажуваат приказни за добриот старец и магијата на оваа сезона. Размислувајќи за претстојниот празник, подолу наведовме 8 божиќни филмови достапни на Amazon Prime Video за да ги гледате во следните неколку дена и да се расположите.

Дали знаеш? Покрај тоа што имате пристап до каталог на аудиовизуелни продукции, со претплата на Prime Video имате и други поволности како Amazon Music, Prime Reading, бесплатна испорака и брза испорака при купување на Amazon.com.br и ексклузивни понуди за претплатници. Сето ова за неверојатни 9,90 R$. Направете го тестот и уживајте во 30 дена бесплатно!

Божиќни филмови за гледање на Prime Video овој Божиќ

1. Simply Love (2003)

Simply Love (2003), достапно на Prime Video

Десет луѓе во различни моменти од личниот и професионалниот живот, нивните патишта се испреплетени и изменети од заеднички фактор. Возбудливо патување низ волшебните пресврти на љубовта.

2. Класа на специјалнотоMônica de Natal (2018)

Специјалниот на Turma da Mônica de Natal (2018), достапен на Prime Video

Тоа е Бадник и Turma da Mônica ги собраа своите најдобри приказни да го прослават овој посебен датум. На оваа забава учествува и Маурицио де Соуса! Бадник; Дванаесетте патарини на Божиќното ѕвоно; Среќен Божиќ на сите; Хорасио Натал.

3. Втора шанса за љубов (2019)

Втора шанса за љубов (2019), достапна на Prime Video

Романтична комедија инспирирана од музиката на Џорџ Мајкл. Кејт работи како елф во божиќна продавница и се соочува со бескрајна низа лоша среќа и лоши одлуки. Овој бран на негативност е предизвикан кога таа го запознава Том и го менува нејзиниот светоглед.

4. Божиќно патување (2017)

Божиќно патување (2017), достапно на Prime Video

Со надеж дека ќе го помине одморот релаксирачки, патописец ги зема традиционалните божиќни празници за првиот пат. Поради мешање на локацијата, таа завршува двојна резервација за одмор.

5. Љубовта не зема одмор (2006)

Љубовта не зема одмор (2006), достапна на Prime Video

Двајца странци, еден англиски и еден Американец, одлучи да се размени од дома за да уживаат во празниците на крајот на годината по проблемите со соодветните мажи што им се допаѓаат. Промената сезона дава добри врски со двете.

6. ЕденСладок Божиќ (2017)

Сладок Божиќ (2017), достапен на Prime Video

Слаткиот готвач треба да одлучи помеѓу да влезе во божиќниот дух и да учествува во натпреварувајте се или откажете се од сè и имајте втора шанса за љубов.

7. O Trem do Natal (2017)

O Trem do Natal (2017), достапен на Prime Video

Новинар тргнува на патување со воз низ целата земја за време на Божиќ празник. Тој не знае дека ова патување ќе го одведе директно во чувствителниот и тежок терен на

своето срце.

8. 10 часа до Божиќ (2020)

10 часа до Божиќ (2020), достапно на Prime Video

Исто така види: 10 бразилски хостели во кои можете да работите во замена за бесплатно сместување

Уморни од поминување досадни божиќни ноќи по раскинувањето со нивните родители, браќата Јулија, Мигел и Биа смислија план да се обидат да го обединат семејството и да го прослават доаѓањето на Дедо Мраз.

*Amazon и Hypeness ги здружија силите за да ви помогнат да го искористите максимумот од понудите на платформата во 2021 година Бисери, наоди, сочни цени и други перспективи со специјална курација направена од нашата редакција. Внимавајте на ознаката #CuratedAmazon и следете ги нашите избори.

Исто така види: MDZhB: мистериозното советско радио кое продолжува да емитува сигнали и бучава речиси 50 години

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.