Кирстен Данст и Џеси Племонс: љубовната приказна која започна во кино, а заврши со брак

Kyle Simmons 28-06-2023
Kyle Simmons

Кирстен Данст и Џеси Племонс играа маж и жена во неколку продукции - вклучувајќи го и освоениот Оскар во 2022 година и водечкиот номиниран „Напад на кучињата“ - но сега конечно се венчаа во реалниот живот.

По неколку години веридба и најмалку 6 години врска – од која дури се родиле две деца, на возраст од четири и една година, Кирстен и Џеси се венчале на Јамајка, во луксузното одморалиште GoldenEye во Очо Риос, како што пренесува естрадата. веб-страница American Page Six.

Кирстен Данст и Џеси Племонс: љубовната приказна која започна во филмовите и заврши со брак

Исто така види: Една недела по несреќата, умира Каио Жункеира, внук на „Тропа де елита“.

Авторот на Џејмс Бонд, Иан Флеминг, ги напиша сите свои книги 007 на одморалиште, кое е преполно со приватни плажи и затскриени заливи со бел песок.

Двојката се запозна во 2015 година кога и се придружија на актерската екипа на познатата втора сезона на Fargo, инспирирана од истоимената класика на браќата Коен . Во заплетот, Кирстен и Џеси играа двојка, а изведбата дури заработи и номинација за Еми за актерката. „Како креативен колега, ние сме многу слични во начинот на кој сакаме да ги правиме работите“, изјави Кирстен за EW за нивната соработка.

—Овој пар имаше своја слики свадба урна од Том Хенкс

Исто така види: Ј.К. Роулинг ги направи овие неверојатни илустрации за Хари Потер

Подоцна глумеа во филмот на Нетфликс Windfall; Епизодата на Црното огледало на Чарли Брукер USS Callister; и епизодаод Drunk History во која Кирстен ја играше Агата Кристи.

Ѕвездата на Спајдермен, Кирстен Данст претходно изјави за ЛА Тајмс дека тие веќе „се јавуваат еден со друг маж и жена“ и рече дека нејзината втора бременост ги ставила свадбените прослави во мирување. Таа, исто така, изјави за Њујорк тајмс дека знаела по првата средба со Племонс, „тој ќе биде во мојот живот засекогаш“. од американските познати личности People: „Не сакам да направам друг проект без [Кристен]. Едноставно е најдоброто.“

Кирстен следната ќе глуми во епскиот акционен филм на Алекс Гарланд Граѓанска војна, во кој ќе глуми Вагнер Моура, додека Џеси ќе се појави. покрај Леонардо ди Каприо во криминалниот трилер на Мартин Скорсезе „Killers Of The Цветна месечина“ како и во криминалистичката мини-серија „Љубов и смрт“ со Елизабет Олсен.

–Скарлет Јохансон открива како разделбата во реалниот живот и помогна на нејзиниот лик во „Брачна приказна“

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.