Поранешниот „bbb“ кој добил лотарија 57 пати и има 2 милиони BRL награди

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Кога беше елиминирана од 11-тото издание на Големиот брат Бразил, во 2011 година, поранешната студентка по фармација Пола Кристина де Соуза Леите не успеа да ја освои наградата од 1,5 милиони реали што реалноста ја понуди на првото место: бидејќи тогаш, сепак, младата жена најде уште поголема среќа и веќе освои повеќе од 2 милиони реали во облози на лотарија. Ова е навистина извонреден подвиг - или подобро кажано, 57 подвизи: тоа е колку пати поранешниот БББ тврди дека добил на лотарија. Последната награда која ја освои Паулиња Леите дојде неодамна, кога таа тврдеше дека удрила во аголот на Мега Сена, заземајќи 35 илјади реали - според објавата, таа едвај ја пропуштила да ја земе вкупната награда, од 190 милиони реали, која на крајот била поделена помеѓу две

Поранешната BBB Paulinha Leite покажувајќи ги неодамнешните награди на нејзините социјални мрежи

Исто така види: Мајката на Емицида и Фиоти, Дона Јакира раскажува за исцелување преку пишување и потекло

-Таа отиде да ја земе вакцината против ковид и замина со R$ 1 милион долари

Родена во Боа Виста, главниот град на државата Рораима, поранешната сестра ја напушти програмата Rede Globo со три мотоцикли, часовник и пар наочари, но оттогаш таа стана професионален играч на лотарија и веќе две години води компанија која води групни обложувачки базени - компанијата настана откако нејзината слава како среќна личност почна да ги тера нејзините следбеници да бараат препораки. По првиот базен со награда што ја држеше, набарањата само се зголемија, па таа го создаде Unindo Sonhos, кој има повеќе од 328 илјади следбеници само на Инстаграм и кој, според информациите на профилот, веќе платил повеќе од 9,5 милиони реали на играчите.

Студентот по фармација стана професионален лотариец пред 2 години

-Едноставниот облог од 3,50 R$ што ја освои Мега-Сена акумулираше 289 милиони R$

Како што беше откриено во извештајот на UOL, сепак, сè што до денес освои поранешниот БББ беше во индивидуални облози. Вашиот прв совет е едноставно да играте, бидејќи без ризик е невозможно да освоите каква било награда. Друга важна точка за неа е она што таа го нарекува „закон на привлечност“, кој вклучува примена на вера и размислување на навиката за коцкање. „Кога играм, мислам дека ќе победам. Луѓето играат за да играат, не веруваат во што сакаат. Навистина верувам во тоа што го работам. Универзумот враќа“, вели таа во интервју за рубриката Splash. Конечно, таа открива дека прави облози од бројки кои го привлекуваат нејзиното внимание во одреден временски период или дури и во текот на денот - на улица, на билборди , на интернет, каде и да е.

Од левата страна, младата жена за време на нејзиното учество во реалното шоу, во 2011 година

-Оваа баба мислеше дека добила на лотарија и заедницата се собра за да не ѝ го расипе сонот

За неа успехот во обложувањето е збир на среќа и талент, што и донесе малабогатство, но и главоболки: како што пишува во написот, сликата на Паулиња е користена не само за продажба на неовластени курсеви и производи, туку и во шеми и измами со кои таа нема никаква врска. „Тие го користат мојот имиџ за да го продадат курсот... Немам никаква врска со тоа. Тие се измами кои велат дека открив систем надвор, во САД, дека поради тоа добив на лотарија и сега го продавам. Измислуваат по малку од се. Сето ова е лага“, рече тој. Написот од UOL може да се прочита овде.

Објави водечки учество во наградни игри на профилите на обложувалницата

Исто така види: Студентот создава шише што ја филтрира водата и ветува дека ќе го избегне отпадот и ќе го подобри животот во сиромашните заедници

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.