„Chaves metaleiro“ стана вирален со меми и плаши за сличност со Роберто Болањос

Kyle Simmons 30-07-2023
Kyle Simmons

Фил Клаудио Гонзалес е обичен човек кој сака да се забавува со своите пријатели, да свири метал со својот бенд и да пие пиво. Излегува дека тој стана вирален на интернет поради неговата неверојатна сличност со Роберто Гомез Болањос. Тој самиот, креаторот на „Чавес“ !

Дами и господа, 'Chaves metaleiro'

– 'Chiquinha' и 'Seu Barriga' заедно? Актерите од „Чавес“ се бакнуваат на забава

Наскоро Фил го доби прекарот „Металецот Чавс “ за да живее до долгата, права коса што ја има. Мемињата и споредбите веќе ја достигнаа својата цел, која е далеку од луда на приказната. Напротив, на нашиот најнов идол му беше смешно и дури сподели некои од објавите. Музичарот го користи својот профил на социјалните мрежи за да сподели фотографии на кои на некои настани се појавува со маици од класични рок бендови, како Пинк Флојд, Нирвана, Рамштајн. Дали Чевс би уживал во добар класичен рок?

„Металецот на Чавс“ се придружи во забавата

Исто така види: Валкирија Сантос се издува и вели дека нејзиниот син извршил самоубиство поради говор на омраза на интернет

– Емитувачот открива ретки фотографии и снимки од зад сцената на „Чавес“

– СП освои џиновски мурал во чест на ликови од Турма дос Чавес

Роберто Гомез Болањос, попознат како Чавес, бил мексикански актер, комичар, писател и сценарист. Светската слава ја стекна со создавање и интерпретација на ликовите „Чавес“ и „Чаполин“ . Болањос почина во 2014 година,85-годишна возраст во Канкун, Мексико.

Исто така види: „Абапору“: дело на Тарсила да Амарал припаѓа на музејска колекција во Аргентина

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.