Американската армија ја потврди веродостојноста на видеото за НЛО на Пентагон

Kyle Simmons 10-08-2023
Kyle Simmons

Владата на Соединетите Американски Држави ја потврди вистинитоста на три тајни видеа на пилоти на морнарицата како бркаат неидентификувани летечки објекти . Содржината беше објавена од Њујорк Тајмс помеѓу декември 2017 и март 2018 година.

– САД објавија видео за гледање НЛО и признаа тајна програма од 22 милиони американски долари

Морнарицата ја потврди автентичноста на видеото со НЛО

На сликите, американските пилоти изгледаат изненадени од хиперсоничната брзина на предметите кои летаат без крила или мотори. Портпаролот Џозеф Градишер, сепак, истакнува дека морнарицата нема да го прифати изразот НЛО за да се однесува на објекти прикажани на видео.

„Морнарицата ги означува објектите содржани во овие видеа како неидентификувани воздушни феномени“ , рече портпаролот на заменик-началникот на поморските операции за информациско војување.

И целосно, „терминологијата „Неидентификувани воздушни феномени“ се користи бидејќи го обезбедува основниот дескриптор за видувања/набљудувања на неовластени/неидентификувани авиони/објекти кои биле забележани како влегуваат/оперираат во воздушниот простор од различни Воено контролирани патеки за обука“ .

НЈТ вели дека проектот потрошил повеќе од 22 милиони долари

Портпаролот на американската морнарица не го криел своето незадоволство од протекувањето на сликите, што според него не можешедојде до внимание на јавноста.

Обуките се одржаа помеѓу 2004 и 2015 година и се дел од програмата вредна 22 милиони долари за анализа на појавата на НЛО во воздушниот простор на земјата. „Напредна програма за идентификација на воздушни закани“ започна во 2007 година во Министерството за одбрана и беше официјално затворена во 2012 година. NYT гарантира дека проектот е сè уште жив и командуван од офицери кои акумулираат други функции.

Покрај „Њујорк тајмс“, сликите ги објави организацијата создадена од поранешниот пејач на бендот Blink-182, Том ДеЛонџ.

Исто така види: Адам Сендлер и Дру Баримор ја рекреираат „како да е прв пат“ од пандемија

ЕТ, конечно реалност?

И покрај потврдата за вистинитоста на сликите, американската морнарица е претпазлива во признавањето на постоењето на вонземски живот . Многу теории ги обвинуваат владите, особено САД, дека ја кријат вистината за ЕТ.

Можеби за да ја намали температурата, северноамериканската ЦИА неодамна објави околу 800.000 тајни датотеки. Има 13 милиони страници со извештаи од луѓе кои виделе НЛО и детали за психички искуства извршени од агенцијата.

Во Бразил, покрај Varginha (MG), именувана по познатиот Varginha ET, градот São Gabriel, во Рио Гранде до Сул, е познат по уфологијата . На локацијата е сместен истражувачки центар и да се заврши, според жителите,Бил населен со диносауруси. На YouTube има наводни записи за НЛО.

Овој бразилски град има посебен аеродром за вселенски бродови

Зборувајќи за Бразил, Бара до Гарсас, во Мато Гросо, има discoporto . Токму на тоа мислите, аеродром изграден за слетување и полетување вселенски летала.

Проектот е на Валдон Варјао, поранешен советник кој сега е починат. Едногласно одобрен пред повеќе од 20 години, предлогот има за цел да го олесни контактот меѓу луѓето и вонземјаните . Има дури и ден, втората недела во јули, посветен на ЕТ.

Исто така види: 8 работи што можете да ги направите за да им помогнете на пчелите да преживеат

Досега нема слетувања.

Наводно НЛО во Мелбурн, Австралија

Не е првпат долго сонуваниот контакт меѓу луѓето и вонземјаните да изгледа близок. Можеби најистражениот случај на сите времиња, приказната за фармерот Вилијам Мек Брејзел е застрашувачка.

Во 1947 година, во град во близина на Розвел, тој би открил индиции за присуството на вонземјани, како што се остатоците од она што би било вселенски брод. Дури и еден локален весник објави дека воздухопловните сили заробиле летечка чинија.

Водата во пивото дојде кога весникот рече дека се остатоци од метеоролошки балон. Ќе биде?

Друг познат случај би се случил во Мелбурн, Австралија, во 1966 година. НЛО ќе слета во шума, а потоа ќе прелетапростории на училиште. Извештаите велат дека занаетот во форма на чинија бил двојно поголем од автомобил и имал виолетова нијанса.

Што е со НАСА?

Научник од американската вселенска агенција не само што верува, туку и сака да докаже дека некој вид на живот ја посетил планетата Земја . Силвано П. Коломбано, компјутерски научник, се обидува да ги намали нашите очекувања за обликот на овие животи. Спротивно на она што го научи Холивуд, ЕТ би биле премногу мали за да се видат со голо око, вели тој.

Исто така, според Коломбано, вонземјаните би имале невидена интелигенција и затоа успеваат лесно да вршат меѓуѕвездено патување.

„Сакам да го докажам интелигентниот живот кој избира да нè најде (ако веќе не успеал). Не е ексклузивна за организмите зависни од јаглерод како нас“, се вели во извештајот .

Факт или лажен? Комплицирано да се каже, но потврдата на морнарицата за вознемирувачкото видео од чудни објекти кои летаат на повеќе од 80.000 стапки е спротивно на работата на многу луѓе, о да. А вие, дали верувате во ЕТ?

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.