Конзул лансира машина за миење садови што може да се инсталира директно на кујнската славина

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Решавајте проблеми со твит, купувајте со едно копче и имајте го светот на дофат на раката. Технологијата ни го направи животот полесен и полесен и сега и вие можете да инсталирате машина за миење садови за најмногу 10 минути *. Прилично кул, а? Consul ја создаде машината за миење садови Consul Facilite, компактна и лесна машина која може да се постави на врвот на мијалникот и има спојка која се прилагодува на секаков тип славина. Без реформи или премногу алатки, само ставете го цревото во брзата спојка, која е прикачена на славината, така што садовите се чисти. Ако инсталирањето на машината за миење садови беше повеќе мрзеливост отколку миење садови со рака, сега немате повеќе изговори.

На новата Consul Facilite машина за миење садови не и треба предмиење . Тоа значи само да ја извадите чинијата од масата и да ја ставите директно во машина за миење садови. Толку едноставно. Тајната на чистењето лежи во млазовите за топла вода , кои ги мијат чиниите, чашите, па дури и тавите на температура над 60 степени, отстранувајќи ги сите остатоци од храна. А резултатот е супер чисти садови и имате време да заштедите.

Патем, дали знаевте дека можете да поминете околу 150 часа годишно миејќи садови во мијалник? Пренесете ја оваа мисија на машината за миење садови, која меѓу нас ја извршува многу поефикасно и ќе можете да го искористите тоа време за да ги исполните другите активности од вашата дневна листа илиедноставно лежење наопаку – на крајот на краиштата, кој не сака да се одмора после добар оброк?

Исто така види: Контроверзната снимка со лавот кој веројатно е седатиран и принуден да се фотографира потсетува дека туризмот е сериозен

Покрај тоа што ви заштедува време, оваа машина за миење садови заштедува и нешто што е уште поскапоцено: вода . При перење во машина, користите до 6 пати помалку вода отколку во мијалник **.

Исто така види: 7 тетоважи и студија кои ги „реконструираат“ градите на мастектомизираните жени

За да дознаете повеќе, кликнете овде .

*Просечно време добиено при Тест спроведено од Falcão Bauer n° QUI/L-249.055/1/14

**Во споредба со рачно перење. Извор: Извештај за тестирање Фалкао Бауер бр. QUI/L-240.944/2/14. Достапно на веб-страницата www.lavaloucas.com.br

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.