Здрав синџир за брза храна? Таа постои и е успешна.

Kyle Simmons 01-10-2023
Kyle Simmons

Можеби изгледа контрадикторно, но постои брза храна која служи органска храна. И здраво е. И има мени полно со вегански и вегетаријански опции. Пионерскиот американски ланец за здрава храна Amy’s Kitchen ја лансираше својата прва услуга за брза храна , која исто така има услуга за испорака .

Новината се наоѓа во градот Ронерт Парк, во државата Калифорнија (САД), каде што е основана и компанијата, во 1987 година. Се започна кога Ејми, ќерката на парот Енди и Рејчел Берлинер , се родени и почувствуваа потреба да усвојат поздрав начин на живот нудејќи му на Ејми опции за храна без ГМО . Недостигот на опции ја натера двојката да ја основа компанијата, која продава веганска и вегетаријанска храна, нудејќи опции без глутен и без млечни производи.

Повеќето органски производи што се користат за брза храна се локални производители и станете мени кое служи хамбургери, бурито, макарони и сирење, пици, помфрит, чили, сето тоа во неколку варијации и по многу прифатлива цена со оглед на другите органски производи. Еден хамбургер, на пример, чини 2,99 долари.

Ресторанот има дури и зелен покрив и соларни панели, рекултивирани дрвени маси и процес на рециклирање на прибор што се користи на локацијата.

За пребарувањето заовој тип на храна Енди Берлинер коментира: „ Ние читаме се повеќе и повеќе за луѓето кои ги одгледуваат нивните состојки. Очигледно, има долг пат да се помине и не е лесно да се промени нешто што е навистина големо. Но, мислам дека со текот на времето сè ќе биде подобро, и позелено и поздраво “. Тоа е она што го очекуваме и ние>

Исто така види: Приказната за 12-годишното транс момче кое добило совети од универзумот

5>

Сите слики © Кујната на Ејми

Исто така види: Сонување на скорпија: што значи тоа и како правилно да се протолкува

Kyle Simmons

Кајл Симонс е писател и претприемач со страст за иновации и креативност. Тој поминал години проучувајќи ги принципите на овие важни полиња и ги користел за да им помогне на луѓето да постигнат успех во различни аспекти од нивниот живот. Блогот на Кајл е доказ за неговата посветеност на ширење на знаење и идеи кои ќе ги инспирираат и мотивираат читателите да преземаат ризици и да ги остварат своите соништа. Како вешт писател, Кајл има талент да разложува сложени концепти на лесно разбирлив јазик што секој може да го сфати. Неговиот привлечен стил и прониклива содржина го направија доверлив извор за неговите многубројни читатели. Со длабоко разбирање на моќта на иновативноста и креативноста, Кајл постојано ги поместува границите и ги предизвикува луѓето да размислуваат надвор од рамката. Без разлика дали сте претприемач, уметник или едноставно сакате да живеете поисполнет живот, блогот на Кајл нуди вредни сознанија и практични совети кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели.